Gazlı Modeller

Restoran ve kafeterya gibi işletmelerde ve evlerimizde sıklıkla kullanılan gazlı modeller gerekli parça değişiklikleriyle tüm gaz çeşitlerine uyarlanabilirler. Mutfak tüpü diye tabir ettiğimiz tüpgazla çalışabilecekleri gibi doğal gaz sistemleriyle de uyumlu hale getirilebilirler. Bunun için sadece enjektör değişikliği yeterli olacaktır.

Genel olarak söz etmek gerekirse ortalama bir fırın iki bölümden oluşmaktadır. Yanma işleminin çeşidi pişirme şekline göre belirlenir. Örneğin; üst kısımlar kızartmalar için uygun hale getirilirken, alt bölmeler ise normal pişirme işleri için kullanılabilir. Yanma herhangi bir nedenle durduğu taktirde içeriye az dönmemesi için üretim aşamasında çeşitli tedbirler alınır. Çünkü, güvenlik tüm diğer tasarruf, performans gibi konulardan önce gelir.

İstanbul Beyaz Eşya Servisi

Sıcaklığın otomatik olarak istenilen düzeyde tutulması için çeşitli programlamalar mevcuttur. Fakat, asıl işi basit bir termostat gerçekleştirir. Pişirme işlemi sıcaklık ve ısıyla gerçekleştiğinden ötürü kullanılan malzemelerin ısı dayanımının yüksek olması gerekmektedir. Üreticiler buna göre tasarladıkları cihazlara günümüzde çok sayıda ek özellik de ekleyebilmektedir.


İstanbul Beyaz Eşya Servis