Hizalamalar

Hem ankastre ürünler hem de diğerleri için belirli ölçüler çerçevesinde kalması gereken hizalamalar dikkat edilerek hesaplanır. Çünkü, her beyaz eşya çeşidinin belirli yerleşim kurallarına göre montajı yapılmalıdır. Buzdolaplarında da aynı durum geçerlidir. Öncelikle, ısı yaymakta olan diğer beyaz eşyalarla arasındaki hizalamaya bakılır.

Isı yayan cihazların buzdolabından uzak konumlanmasının en büyük nedeni ürünlerin çalışma mantıklarıdır. Bir buzdolabı ısı transferi yöntemini uyguladığı ve içini soğuturken dışarı ısı yaydığı için, etrafındaki ısı ne kadar hızlı dağılırsa o kadar etkili bir performans sağlar. Dolayısıyla başka ısı kaynaklarına uzak durması gereklidir.

İstanbul Siemens Yetkili Servis

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz sebepten ötürü, çevresindeki yüzeylerle de arası belirlenerek hizalamalar yapılır. Dışarı çıkan ısının yayılabilmesi için yanlarında ve arkasında duvarla bir mesafe kalmalıdır. Aksi, halde soğutma işlemi daha fazla elektrik enerjisine mal olacaktır. Bunun önüne geçmek montaj kurallarına uymak kadar basittir. Bunu da teknik servisler uzman personelleriyle sizin için gerçekleştirirken sizi de bilgilendirebilirler.

Ankastre mutfaklarda yerleşim yerleri önceden belirlenmiş olabilir. Dolayısıyla bu işlemler için yapılabilecek olan tercih edilen ürünün boyutlarıdır. Var olan boşluktan ya da ayrılan yerden belli oranda daha küçük ebatlara sahip olan bir seçim yapmak direk gerekli mesafelerin bırakılmasına vesile olur.


İstanbul Beyaz Eşya Servis