Kompresör

Hemen her buzdolabının elektronik devresinde kompresör korunması için bir devre elemanı bulunur. Bu devre elemanının görevi, fazla gelen akımlara karşı kompresörün zarar görmesini önlemektir. Çünkü, aşırı gelecek olan akımlardan kaynaklanan riskler her elektronik cihaz için olduğu gibi buzdolapları için de mevcuttur.

Kompresör adlandırılan kısmın fazla yük altında kalması çeşitli problemlere sebep olabilir. Bu durumdan motor dahi etkilenebilir. Bu eleman burada devreye girerek bir nevi sigorta vazifesi üstlenir. Sigorta görevi görmesi yapısal benzerlikleri de beraberinde getirir. Anahtar gibi akımı kesebilir. Fakat, bunun için bir elektrik direnci sistemi kullanır.

İstanbul Siemens Yetkili Servis

Bu parçanın yapısı son derece basit olabilmekle beraber bazı durumlarda tamirat için yerinden çıkarılması gerekebilir. Bu aşamada en önemli konu enerji bağlantılarının iptal edilmesi gerçekleşmeden işlem yapmamaktır.

Bilindiği gibi ufak bir parçada meydana gelen hasar bile ileride artan problemler olarak karşımıza çıkabilir. Dolayısıyla tüm önlemlerin zamanında ve uygun şekilde alınması gerekir. Bunu sağlamanın en kolay yolu ise teknik destek alarak işleri uzmanına bırakmaktır.


İstanbul Beyaz Eşya Servis