Önemli Noktalar

Pişirme ürünleri için seçim aşamasından, kurulum ve kullanım aşamalarına kadar devamlı olarak dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bunlar ürünlerin korunmasıyla alakalı olduğu kadar kişilerin güvenliği açısından da önemlidir. Çünkü, güvenlik konuları ısının kullanıldığı her alanda öncelikli konulardır.

Seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken, en başta kullanılacağı alana uygun olup olmadığıdır. Havalandırması olmayan yerlerde gazlı ürünlerin kullanılması doğru olmaz. Üstelik, yer bakımından etrafta bulunması muhtemel eşyalar dahi düşünülerek boyutları ona göre olan bir model seçmek gerekir. İhtiyacın karşılanabilmesi de diğer bir husus olarak dikkate alınır.

Kurulum aşamasında ise dikkat edilmesi gereken çok daha fazla önemli noktalar bulunur. Bunların neler olduğunu düşünmek yerine teknik destek alınması daha etkili bir çözüm olacaktır. Örneğin bir fırının yerine yerleştirmesi tamamlanmadan gaz bağlantısı yapılmaz. Bu kural tıpkı diğerleri gibi araştırma ve tecrübeler ışığında konulmuştur. Dolayısıyla sorgulamak yerine doğrudan uyulması gereklidir.

Kıpırdama gibi tehlikeli durumlardan kaçınmak amacıyla sağlam zemin üzerine yerleştirme yapılır. Yumuşak zemin tercih edilmez. Hele ki özellikle restoran gibi profesyonel mutfaklarda da görülebilen raylı sistemler üzerine oturtularak kullanım büyük sakıncalar doğurur.


İstanbul Beyaz Eşya Servis