Isı Ayarı

Mutfak gereçlerinde ısı ayarı otomatik olarak dokunmatik ekrandan yapılabileceği gibi düğmeler yardımıyla da yapılabilir. Bu kullandığınız fırının modeline göre değişen bir durumdur. İlaveten, oluşacak arızalar da her modelde farklı olacağından tamir için izlenecek yol da ona göre seçilecektir.

Isı ayarı için dokunmatik olmayan modellerde bastırarak çevirdiğimiz düğmeler, çeşitli nedenlerden dolayı sorun yaşayabilir. Özellikle çok eski modellerde uzun süreli kullanım sonucunda yalama olarak bastırarak dönme özelliğini yitirebilir. Düğmenin sabitlenmesini sağlayan kısımda da bir sorun olmuş olabilir. Bunlar kontrol edilerek gerekli düzeltmeler ve parça değişiklikleri yapılarak eski haline kolayca döner.

Bastırmadan dönmesinden söz ederken, bir de hiç dönmemesinin söz konusu olduğu durumlar vardır. Bu kirden kaynaklandığında uygun temizlik işlemleri yapılarak giderilir. Bir de yağ eksikliği bu soruna sebep olabilmektedir. Çünkü her düğmenin içinde bir miktar yağ mevcuttur.

Bunlar giderilmesi kolay basit sorunlardır. Karşılaşılabilecek en riskli sorun ise gaz kaçağıdır. Böyle bir durum yaşandığında doğal gazlı sistem kullananlar kendilerine önceden bildirildiği şekilde güvenlik önlemlerini almalıdırlar. Isı yarı ile ilgili arızalar nispeten üstesinden gelinmesi daha kolay olanlardır.


İstanbul Beyaz Eşya Servis