Tıkanıklıklar

Ocak gözlerinde meydana gelen tıkanıklıklar, performansta gözle görülür bir düşüşe sebep olabilir. Bunun nedeni alevlerin eşit bir şekilde dağılımına engel teşkil etmedir. Ayrıca sesli yanma gibi durumlar da söz konusu olabilir. Temiz gözler ve borulardan rahatlıkla geçecek olan gaz, bir tıkanıklıkla karşılaştığında akışta zorlanacaktır.

Verimli bir pişirmenin sağlanabilmesi gazlı modellerde akışkan yanıcının sistemde rahat hareket edebilmesine bağlıdır. Çünkü, üretim aşamasından itibaren tüm önlemler kesinti olmaması üzerine alınmaktadır. Üstüne üstlük, bu gibi durumlarla karşılaşılmaması için bazı zaman periyotları belirlenmiştir. Bu periyotlar içinde tüketicilere cihazlarını kontrolden geçirmeleri söylenir.

Bu söylem sözlü uyarı biçiminde olabileceği gibi, yazılı talimatlarda da geçebilir. Her model ve markanın sadece kendisinde var olan özel fonksiyonları olabilir. Dolayısıyla, hangi modeli kullanacak isek, satın alırken bakım işlemlerinin nasıl olacağını sormakta fayda vardır. Hatta, mümkünse yetkili servislerden direk periyodik bakım hizmetini takip etmeleri istenebilir. Böyle bir hizmet verip vermedikleri sorulabilir.

Tüketiciler özellikle kullanmakta oldukları ürünler sorunsuz çalıştığında bakım yaptırmayı ihmal edebilmektedir. Bunun zamanının geldiği kullanıcılar tarafından takip edileceğine teknik servisler tarafından yapılsa daha sağlıklı olur. Çünkü, başta da söylediğimiz gibi tüketiciler bu konuyu ihmal edebilmektedir.

İhmal durumu söz konusu olduğunda ise zaman içinde meydana gelen birikimler bize tıkanıklıklar olarak dönebilir. Temizlenmesi ve kontrolü ise yine uzman teknisyen denetiminde olmalıdır. Çünkü, ürünlerin güvenle kullanılabilmesi profesyonellerin sağlayacağı hizmetle mümkün olacaktır.


İstanbul Beyaz Eşya Servis