Çekmece

Tüm ürünlerde olduğu gibi çekmece yerleşimi konusunda bilgiler ürünle birlikte verilen kullanma kılavuzlarında yer alır. İlaveten, çekmecelerin üzerine de eşitli uyarı ve bilgilendirme işaretleri konularak tüketiciye hatırlatılabilir. Bu hususun tasarruf açısından da önemi vardır. Çeşitli şekillerde ortaya çıkan bu önem oldukça büyüktür.

Birincil olarak gıdaların en ideal şekilde saklanması gerekir. Bunun için özelleştirilmiş olan çekmeceler bu süreyi mümkün olduğunca uzatacaktır. Bu da daha sağlıklı bir tüketimi beraberinde getirerek kullanıcılara yarar sağlar.

Diğer bir nokta da enerji tasarrufu açısındandır. Çekmeceler yerleşimi yapılırken sık kullanılan gıdalar ön tarafa daha az kullanılanlar alt ya da daha arkaya konulmalıdır. Çünkü, alırken geçen süre kapağın açık kalma süresini belirleyecek ve içeri ısı girme süresi değişecektir.

Bilinçli olarak yapılan bir yerleşim kullanım kolaylığına da olumlu yönde etki sağlar. Bu etkinin getireceği en büyük güzellik yine tüketici için olacaktır. Çünkü, gıda maddelerinin bozularak atılma olasılı ve ziyan olma ihtimali azalarak bütçeye katkı sağlayacaktır.


İstanbul Beyaz Eşya Servis