Tambur ve Motor

Her makinesinde çamaşırların içine yerleştirildiği bir tambur ve bu tamburun çeşitli hızlarda dönmesini sağlayan bir de motor bulunur. Tambur ve motor en kritik işlevi gerçekleştiren parçalardır. Özellikle tamburun kirlerinden kurtarılacak olan giysilerle direk temas halinde olması kendi temizliği ve bakımını da daha değerli hale getirmektedir.

Tamburlar ürünlerin kapasitesine göre çeşitli ebatlarda ve şekillerde olabilir. Genel olarak parlak iç yüzeye ve ürünlere zarar vermeyecek yapıda üretildiklerini söylemek mümkündür. Hızla ve uzun süreli olarak dönebilecek şekilde yerleştirilmeleri ve sağlamlıkları da sağlanmalıdır. Bunun yanında motorla olan bağlantıların da istenmeyen titreşimleri en aza indirgeyecek şekilde olmalıdır. Çünkü, aksi taktirde çalışma esnasında hareketlilik ve kıpırdamalar meydana gelebilir.

İstanbul Siemens Yetkili Servis

Motorun kuvveti oldukça önemlidir. Hemen her modelde kaynak olarak elektrik kullanmakla beraber tasarruflu ürün tercih edilmesinde fayda vardır. Kapasitesi, dönme işlemini son derece hızlı şekilde karşılayabilmelidir. Çünkü, oluşturulacak olan merkez kaç kuvveti özellikle de kurutma işlemleri için bu sayede gerçekleşir.

Son olarak söyleyebileceğimiz; her iki parçanın birbiri ile uyumlu çalışmaları ve üstün performans sağlamaları gerekir. Uyumluluk sürdüğü sürece, devamlılık olacaktır. Özellikle de son teknoloji ile üretilen kaliteli markaların ürünleriyle istenilen temizliğin oldukça tasarruflu bir şekilde elde edilmesi mümkündür.


İstanbul Beyaz Eşya Servis