Ankastre

Ankastre kelime anlamı olarak kısaca gömme olarak adlandırılabileceği gibi bir yere sokularak sabitlenme anlamındadır. Ülkemizde en çok mutfaklar için kullanmakta olduğumuz bu tabir, mimarlık ve dekorasyon gibi alanlarda da sıkça kullanılmaktadır. Fakat, halk arasında ankastre denildiğinde ilk akla gelen mutfaklardır.

Tahta malzeme kullanılabileceği gibi duvarlarda kullanılan malzemeden de ankastre mutfak ürünleri için yer hazırlanabilir. Malzeme seçilirken en önemli unsur ısıya olan dayanımıdır. Çünkü, hemen her beyaz eşya etrafa ısı yayarak çalışır. Aksi taktirde mutfak mobilyaları ısıya dayanamayacağı için zamanla yıpranarak zarar görür.

İstanbul Beyaz Eşya Servisi

Bir diğer önemli konu da havalandırma kanallarının uygunluğudur. Isı bir şekilde dışarı çıkmalı ve temiz havayla sıcak hava yer değiştirebilmelidir. Ankastre fırınlar seçim aşamasında ilk bakılacak olan ona ayrılan yere uygun boyutlara sahip olup olmadığıdır.

Bu tarz mutfaklara beyaz eşya seçimi yapılırken yetkili satıcılarınızın mutfağınızı ya da şemasını görmesinde fayda vardır. Çünkü, ancak bu sayede size uygun seçenekleri önünüze koyabilirler. Boyutlarını tam olarak bildirmeniz de çoğu zaman yeterli olabilmektedir. Fakat, ilave olarak teknik servis elemanlarından da fikir almak yararlıdır.


İstanbul Beyaz Eşya Servis